Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
107 postów 261 komentarzy

Bloger Sek

Sek - Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda. - George Orwell

Siedziba IPN sprzedana !

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ruch S.A sprzedał budynek siedziby IPN przy ulicy Towarowej w Warszawie.

Wczoraj Ruch S.A. poinformował IPN o sprzedaży nieruchomości firmie GHN sp. z o.o.

Na Stronie IPN-u pojawiło się specjalne oświadczenie:

"W dniu 20 sierpnia 2012 r. Prezes Instytutu Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu otrzymał pismo informujące, że firma RUCH S.A. sprzedała zajmowaną przez Centralę IPN nieruchomość przy ul. Towarowej 28 firmie GHN sp. z o.o. Tym samym niemożliwe stało się nabycie tej nieruchomości przez Skarb Państwa. Będzie to także oznaczać konieczność opuszczenia dotychczasowej siedziby przez centralę Instytutu Pamięci Narodowej".

-W przypadku nierozwiązania tej sytuacji w najbliższym czasie, realne jest niebezpieczeństwo całkowitego sparaliżowania pracy IPN po upływie terminu wypowiedzenia umowy najmu przez nabywcę obiektu, a co za tym idzie uniemożliwienie Instytutowi wykonywania ustawowych obowiązków - powiedział rzecznik Instytutu Andrzej Arseniuk

Wraz z powstaniem IPN-u Skarb Państwa zawarł porozumienie z Ruchem. Kontrolowana przez państwo firma miała dostać w zamian inną nieruchomość. Tak się nie stało.

"W dniu 26 czerwca 2012 r. spółka RUCH S.A. złożyła pozew o zasądzenie od Skarbu Państwa – Instytutu Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu kwoty 41 693 tys. zł tytułem wynagrodzenia za korzystanie przez IPN z nieruchomości przy ul. Towarowej 28 w okresie od 31 maja 2002 do 31 maja 2012, wraz z ustawowymi odsetkami. Pozew ten jest także konsekwencją niezrealizowania przez Skarb Państwa porozumienia z 5 października 2000 r., a także nieuwzględnienia przez Ministra Finansów wniosku o uruchomienie środków z rezerwy celowej budżetu państwa" - poinformował

W specjalnym komunikacie Instytut Pamięci Narodowej informuje:

"Nie jest możliwe przeniesienie części realizowanych w budynku przy ul. Towarowej 28 funkcji (magazyn akt tajnych, bezpieczne systemy teleinformatyczne) do wynajmowanych pomieszczeń.Tymczasem Minister Skarbu Państwa poinformował IPN, że nie dysponuje na terenie Warszawy nieruchomością odpowiadającą potrzebom IPN."

Sprzedaż siedziby Instytutu Pamięci Narodowej nikogo nie zdziwiła, mówiło się o tym od kilku miesięcy. Jest to kolejny etap (po podwyżce czynszu) rzucania kłód pod nogi pracownikom IPN

 PAP/Sek

KOMENTARZE

 • Taka oto siurpryza
  a prof. Adam Wielomski dalej nie będzie dawał wiary p. Stanisławowi Michalkiewiczowi w istnienie WSI w postaci istnienia wyższej formy bytu polegającej na istnieniu w nieistnieniu. Ile to lat należało planować taką transakcję jesdnocześnie budując magazyn akt tajnych czy bezpieczne systemy teleinformatyczne co by to nie miało znaczyć.
  Ja się zapytuję: kto temu Panu, z takim pomyślunkiem, dał tytuł profesora?
  Szczęść Boże
 • @
  "Nie jest możliwe przeniesienie części realizowanych w budynku przy ul. Towarowej 28 funkcji (magazyn akt tajnych, bezpieczne systemy teleinformatyczne) do wynajmowanych pomieszczeń.Tymczasem Minister Skarbu Państwa poinformował IPN, że nie dysponuje na terenie Warszawy nieruchomością odpowiadającą potrzebom IPN.

  Czyli jednym słowem trzeba zlikwidować.
 • Miałeś chamie złoty róg został ci się..
  .. jeno sznur.

  Idealnie to powiedzenie teraz pasuje. Co cham z tym sznurem teraz może zrobić ?

  Jak była możliwość zrobienia pełnej lustracji ujawnienia teczek.
  To nie, bo na własne potrzeby wyciągano teczki.
 • @Naes - Po co tak bezczelnie kłamiesz i się ośmieszasz?
  "Jak była możliwość zrobienia pełnej lustracji ujawnienia teczek.
  To nie, bo na własne potrzeby wyciągano teczki."

  Przecież wy, bolszewickie, esbeckie złogi, jak ognia baliście się lustracji, od zawsze ...
 • Rząd dał tym do zrozumienia, że z IPN jest mu nie po drodze, bo jaki z tego zysk?
  Nikt sie nie obłowi, więc nie ma motywacji.

  Przydałby się prywatny sponsor- może Polonia darowała by zakonowi jako właścicielowi, by państwo nie połozyło łapy, bo jak państwu podarują budynek, to zaraz komuś spienięzy. Może Jezuici? Mają klasztory, a tam dużo miejsca, trzeba by tylko dostosować i wyposażyć i może coś dobudować, jakiś pawilon. Pomieszczenia klasztorów, szczególnie korytarze są bardzo wysokie, można by wewnątrz umieścić wielopoziomowe konstrukcje z lekkiego metalu ze ścianami ze szkła.
  W Krakowie podziemia kościoła św. Katarzyny są gigantyczne i puste.

  Państwu nie wolno nic darować, bo to wzmacnia mafię.

  Trzeba tworzyć państwo równoległe, silne jednomyślnością i wierne Bogu, a przyjdzie czas, że jak oni się osłabią, my ich kopniemy w tyłek.
 • @circ 00:48:08
  Tak, najlepiej Rydzykowi przekazać wszystkie teczki. Wtedy by biznesy robił.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej