Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
107 postów 261 komentarzy

Bloger Sek

Sek - Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda. - George Orwell

Komunikat (sowieckiej) Radiostacji im. Kościuszki z 31 lipca 1944 roku.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jako przeciwnik Powstania Warszawskiego, nie będę i w tym roku atakował przywódców powstania. Przypomnę tylko..

Radiostacja im. Tadeusza Kościuszki – działająca w czasie II wojny światowej po stronie radzieckiej rozgłośnia radiowa nadająca z Moskwy. Dnia 30 lipca 1944 roku w godzinach; 15.00, 20.55, 21.55, i 23.00 wyemitowała czterokrotnie komunikaty nawołujące ludność Warszawy do powstania przeciw Niemcom. Były one jedną z szeregu przyczyn Powstania warszawskiego. Komunikat ten był powtórzeniem nadanej dnia 29 lipca przez radio moskiewskie audycji Związku Patriotów Polskich o zbliżonej treści.

Treść komunikatu: ··„Warszawa drży w posadach od ryku dział. Wojska radzieckie nacierają gwałtownie i zbliżają się do Pragi. Nadchodzą, aby przynieść nam wolność. Niemcy wyparci z Pragi będą usiłowali bronić się w Warszawie. Zechcą zniszczyć wszystko. W Białymstoku burzyli wszystko przez sześć dni. Wymordowali tysiące naszych braci. Uczyńmy, co tylko w naszej mocy, by nie zdołali powtórzyć tego samego w Warszawie. Ludu Warszawy! Do broni! Niech cała ludność stanie murem wokół Krajowej Rady Narodowej, wokół warszawskiej Armii Podziemnej. Uderzcie na Niemców! Udaremnijcie ich plany zburzenia budowli publicznych. Pomóżcie Czerwonej Armii w przeprawie przez Wisłę. Przysyłajcie wiadomości, pokazujcie drogi. Milion ludności Warszawy niech stanie się milionem żołnierzy, którzy wypędzą niemieckich najeźdźców i zdobędą wolność.”

_______________________________________________________________________
Cześć i chwała żołnierzom Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych.

KOMENTARZE

 • Nie będę się spieral, co by bylo
  gdyby powstanie nie wybuchlo, lub wybuchlo pod czerwonym sztandarem - a na pewno by wybuchlo - muszę już szykować się do pracy.
  Jeśli jesteś mlodym czlowiekiem - rozumiem, że masz prawo się mylić.
  Ale proszę zastanów się glęboko - co by bylo, gdyby nie doszlo do wybuchu powstania?
  Kiedyś na lekcji historii (lata siedemdziesiąte), na której obecni byli Powstańcy, zadaliśmy sobie wlaśnie takie pytanie. Pod koniec lekcji już tylko jedna osoba byla przeciwna powstaniu - byl to synek czerwonego barona PZPRu.
  Czy wiesz ilu czerwonych siedzi po prawicy, by mącić wodę?
  To ci ludzie, którzy często sięgają szczytów - wszczynają awantury - jest to dzialanie celowe - ma wprowadzać w szeregi prawicy klutnie - nienawiść - podzial - a w konsekwencji nie dopuszczać partii prawicowych na szeroką wodę - niech chlopcy tluką się między sobą - a czerwona ż..... banda dalej robi swoje u żloba.
  Jeśli sercem jesteś patriotom - nie czyń tego więcej.
  http://www.youtube.com/watch?v=WZakUdw2tUU
 • @Edward Snopek 19:55:56
  Gdyby nie doszło do wybuchu powstania, to mielibyśmy powstanie w 1956. I byłoby to o wiele lepsze. To przez powstanie warszawskie, mieliśmy "wypadki czerwcowe" w Poznaniu - Warszawa nie miała już sił i być może nie ma do tej pory.
 • @lju 20:32:48
  Ja, szumowina, biorę się stąd, że uznaję jedynie zwycięskie powstania. A polityka jest rzeczą zbyt poważną, żeby ją oddawać w ręce idiotów.

  Wojna, powstanie to tylko przedłużenia polityki.
 • @lju 20:32:48
  Sowieci zamordowali Polaków w Katyniu, wcześniej około miliona wywieźli na Syberię, potraktowali odpowiednio żołnierzy AK wyzwalających Wilno...

  Czy słysząc wezwanie radiowe sowietów do powstania wydałbyś rozkaz?
 • @lju 22:05:45
  Odpuść sobie myślenie... Wydaj rozkaz.
 • @lju 22:16:08
  Super armia! Tzw. Armia Krajowa, której żołnierze sami wychodzą na ulicę! Albo jest Armia, albo zbieranina. Armia działa na rozkaz i można prowadzić politykę. Zbieranina walczy gołymi rękami i służy innym do realizowania ich celów.
 • @Henryk Dąbrowski 20:24:10
  Gdyby nie doszło do wybuchu powstania - większa liczba żolnierzy AK, myślę, że okolo 30 tysięcy, a przy tym i wielu cywilów (też okolo 30 tysięcy) poszlo-by do nieba z rąk NKWD i UB - część, okolo 30-50 tysięcy - już jako faszystów - wyslano by do sovietów - to pewne jak w banku - latwo by bylo tych ludzi skarżyć i zarzucać wspólpracę z Niemcami. Powstanie bylo wyraźnym tego zaprzeczeniem - wyraźnym dla każdego - nawet dla malego dziecka. Wielu żolnierzy AK, ocalalo tylko dlatego, że dostali się do niewoli Niemieckiej i wyzwolili ich Amerykanie.
  Co do walki z sovietami, że niby to Warszawa miala-by więcej sil do walki z nimi. Nie wiem po jakiej linii Pan idzie? - ale czy zdaje sobie Pan sprawę - że sovieci mieli najpotężniejszą wówczas armię świata?
  Niemcy w 1944 roku, w lipcu szli w rozsypkę - zamach na Hitlera, też mial w tym swój udzial, bylo jeszcze wiele innych argumentów - przede wszystkim pomoc - jeśli nie od sovietów - to ściąganie naszych odzialów partyzanckich - a byly to dość znaczne sily - jak już wiadomo, sovieci ich zatrzymywali i likwidowali - zamknęli od wschodu i poludnia, calkowicie drogę do Warszawy - rozstrzeliwali i żolnierzy LWP.
  Walka z Niemcami miala sens - lecz z sovietami? - co najwyżej protesty o lepszy byt - ale na pewno nie o zmianę ustroju.
  Dziś wiadomo jest, że protesty z lat PRL - byly w wielu wypadkach kierowanymi przez czerwonych - chodzilo o przetasowania na górze.
  Do dnia dzisiejszego odbywają się skuteczne manipulacje - by Polak nie mial nic do powiedzenia we wlasnym kraju. Gdy Tymochowicz mówil o Żywych Trupach - wlaśnie to mial na myśli.
 • @Edward Snopek 22:49:32
  zapomnialem jednego dopisać - ważna sprawa. Dziwi mnie jedno, jeśli chodzi o Niemiaszków. Dlaczego nie odstąpili od Warszawy? wszak odstąpienie od Warszawy bylo im na rękę - dobrze wiedzieli jaka jest sytuacja polityczna, między Sovietami a Polakami?
  Myślę, że w tym przypadku zadecydowala o takim, a nie innym dzialaniu - potworna nienawiść, jak i wrodzony imbecylizm Hitlera.
 • Powstanie pod dowodztwem AK z kapitulacją przywracająca ludności i żolnierzom prawa międzynarodowe
  było jedyną i wykorzystaną szansa na uratowanie ludności Warszawy przed calkowita zagładą. Powstańcy poszli do obozow jenieckich a ludność jeśli nawet do koncentracyjnych to formalnie na "internowanie" np pioerwszy transport do Gross Rozen to byli folksdojcze i kolaboranci.
  Bez powsdtania i tych warunkow warszawiaków czekal los w najlepszym wypadku leningradczykow lub ludności gett po uprzednim zdominowaniu przez folksdojczow i funkcyjnych. Tego nam nasi nowohebrajczycy nie darują i zawsze bedą opluwać "przywódców powstania" jak Anders, Bartoszewsk lub "Karski" i inni sjonistyczni kabotyni.
  http://telewidz.nowyekran.pl/post/69102,ludobojcze-zatrzymanie-frontu-na-wisle-w-1944r-i-akcja-burza-w-lublinie
 • @Henryk Dąbrowski 20:24:10 - PANIE HENRYKU ZGADZAM SIĘ Z PANEM.
  Powinniśmy my, Polacy robić jedynie powstania udane, zwycięskie. Nie szafuje się polską krwią. To bezcenny płyn. Powinniśmy pójść myślami w kierunku masońskich rządów przedwojennych - to właśnie pro-WASP-owskie, nie-polskie myślenie doprowadziło Polskę do zguby. Wniosek? Musimy mieć prawdziwie polskie elity. Elity nie-polsie, dysp-polskie i anty-polskie ZAWSZE doprowadzą nas do rzezi, straty, korupcji, oszustwa, antypolonizmu. Popatrzmy kto dzisiaj broni masońskich dowódców AK i zapamiętajmy sobie. Nie wdawajmy się w emocjonalne polemiki, szkoda energii. Pytajmy o narodowość mamy i mamy mamy tych panów. Oni się wtedy bardzo denerwują.
 • @telewidzacy 01:07:46 sam jestes kabotynem gen.Anders nie byl Zydem
  A ze byl przeciwny powstaniu to dlatego ze znal juz podzial swiata i wedlug niego ta ofiara byla daremna.Powstancy nie mieli prawa narazac na smierc
  ludnosci cywilnej.
  Powstanie z gory bylo zdane na kleske o czym Anders wiedzial gdybanie ze Niemcy by wymordwali ludnosc Warszawy jest bezpodstawne nie mieli czsu na to i tez bali juz sie konsekwencji bo ich przegrana byla blisko.Powstanie bylo na reke sowietom po to zeby AKowcow wybito mniej dla nich pozniej roboty. Te tysiace patryjotow polskich jakie zginely w Powstaniu bylyby realnym zagrozeniem dla Moskali w wyzwolonej Polsce,tak ze o tym general
  Anders wiedzial i dlatego bylo mu szkoda tych zolnierzy ktorzy by mogli pozniej zmienic Polske pod jego chocaiazby dowodztwem.
 • @Eugeniusz Sendecki 01:34:30
  hmm, prawdziwie "polskie elity". A to pan i pana towarzycho bedzie decydować o tym, kto stanowi "polską elitę"? Pan w niej już się zainstalował?
  Bez tego Powstania, Polacy byliby w całej swej masie sowieciarzami mówiącymi li tylko po polsku. Swoją drogą,trochę dziwi, gdy endecy w ocenie Powstania maszerują pod ramię z chazarską "elitą" skupioną w G'Wnie...
 • @Edward Snopek 23:16:29
  Głupoty waść opowiadasz - po wschodniej stronie Wisły były ich armie i jakoś musiały na zachód przejechać.
 • @lju 20:32:48
  Wyznawców i sympatyków czerwonej zarazy wcale nie ubywa co widać po wpisach, tych otwartych i tych zakamuflowanych pod udawaną troską o śmierć Warszawiaków, etc...! Mają znów kolejną okazję powyłazić jak karaluchy! I niby boleją, cierpią, zamartwiają się nad tragicznym losem Warszawy! Kolejna rocznica, więc odezwali się zaprzańcy; wyznawcy i sympatycy czerwonej zarazy POdważający sens Powstania Warszawskiego! Czy zdają sobie sprawę, że to do nich są skierowane i nadal aktualne te słowa!? Zapewne niejeden z potomków enkawudzisty, smiersza, ubeka, esbeka, sekretarza partii wygodnie zamieszkujący w małej i wielkiej zatoce świń, w alei róż, wygodnym apartamentowcu, Konstancinie czy otulinie Kampinosu ma świadomość, że to on jest adresatem tych słów! I to ich boli! Stąd tyle ich energii idzie na "żałobne" łkanie niby na losem umęczonej, zburzonej, zniszczonej Warszawy! To zaprzaństwo, to antypolskie qurewstwo wie, że te słowa także o nich, o potomkach tych z 44r. co to patrzyli jak dogorywa Warszawa! I co najgorsze maja swych akolitów; jednych tych nieświadomych, innych, drugich kupionych miską, pełna miską - żłobem różowo-czerwonego salonu i innych jeszcze wziętych strachem! Ci ostatni, to umoczeni za PRL we współpracę - to TW ! Nie tylko taki Szechter vel Michnik ma ich w garści! To on zna ich ponurą przeszłość, zna bo miesiącami bezkarnie buszował w archiwach bezpieki! To oni wszyscy razem i z osobna usiłują przez ponad ostatnie 34 lata kontynuować zohydzanie heroicznego czynu POWSTAŃCÓW WARSZAWSKICH! "... Czekamy ciebie, ty potęgo tłumu zbydlęciałego pod twych rządów knutem..." pzdr
 • @wiki 01:39:59 Anders zdawał sobie sprawę, że wyprowadzenie trzech tysiecy zydowskich poborowych do Palestyny jest priorytetem e
  ewakuacji ponad 100 tysięcy Polaków z ZSRR i swej misji stalinowskiej wierny był do końca życia. Swymi rozkazami i żandarmerią dbał o przeszkolenie i specjalnie dobre uzbrojenie żydowskich dezerterów i o pomyślny przebieg ich zorganizowanych dezercji (początkowo do walki z angielskimi imprialistami w Palestynie a po klęsce blitzkriegu gen Rommla wstąpili do armii angielskiej)
  Wbrew zdaniu wszystkich innych polskich generałów skierowal Korpus do masakrycznej kampanii apenińskiej, która ani o jeden dzień nie skróciła czasu trwania wojny przedłużanej przez stalinowców zatrzymaniem frontu w Warszawie na prawie PÓŁ ROKU. Nie zdobył się na żadne słowa protestu (jak np gen Sosabowski w sprawie oceny desantu w Holandii) lecz skierował do żołnierzy banały o walce o Krakow, Lwów i Wilno. Berling staral się sabotować rozkazy przedłużające wojnę.
  http://telewidz.nowyekran.pl/post/69102,ludobojcze-zatrzymanie-frontu-na-wisle-w-1944r-i-akcja-burza-w-lublinie
 • @Eugeniusz Sendecki 01:34:30
  Jesteś idiotą.
  Poddałeś się sowieckiej retoryce.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej