Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
107 postów 261 komentarzy

Bloger Sek

Sek - Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda. - George Orwell

Węgrzy dziękują Polakom

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Węgierski parlament przyjął rezolucję, w której dziękuje Polakom za wsparcie Narodu Węgierskiego w prawie do samostanowienia i obronę Węgier przed nieprawdziwymi oskarżeniami na forum międzynarodowym.

Treść rezolucji:

1 Zgromadzenie Narodowe Węgier wyraża podziękowanie wszystkim obywatelom polskim i politykom, którzy publicznie dali dowód solidarności wobec krytycznych opinii zagranicznych polityków i oskarżeń prasowych dotyczących węgierskich przemian. Zgromadzenie Narodowe Węgier wyraża wielki szacunek i wdzięczność Polakom, którzy wspierają demokratyczne przemiany oraz deklarują udzielenie pomocy w przyszłości w razie przesadnych i niesprawiedliwych reakcji politycznych.

2 Stanowisko Polski w obronie Węgier wobec międzynarodowych nacisków ciążących na naszym kraju jest znaczącym ogniwem naszych wspólnych dążeń w przestrzeni historycznej - niesieniu wzajemnej, ofiarnej pomocy w walkach o wolność obydwu naszych narodów. Tak jak w nieodległej historii solidarność między narodem węgierskim i polskim obecnie przekracza granice obydwu krajów: wskazując na uczciwą walkę o wspólną wolność narodów europejskich, jest wyrazem odpowiedzialności za przyszły los całej Europy.

3 Węgry, podobnie jak w roku wspólnej prezydencji Europy, tak i teraz zamierzają działać razem z Polską, zdolną do wyrażania i obrony woli swoich obywateli, opowiadającą się za istnieniem równoprawnych państw członkowskich, wzajemnym szacunkiem do poszanowania prawa i godności, zapewniającym dobrobyt i bezpieczeństwo silnej, zjednoczonej i solidarnej Europie.

4 Zgromadzenie Narodowe zwraca się do Rządu Węgierskiego, aby odpowiednimi drogami przekazano podziękowanie do Rządu Rzeczypospolitej Polskiej za wyrażoną solidarność z Węgrami.

Dziękujemy Ci Polsko!Uzasadnienie:

W styczniu 2012 roku polscy politycy i zwykli obywatele potwierdzili słuszność dążenia Narodu Węgierskiego, który chce poprzez swoich wybranych przedstawicieli sam decydować o swej przyszłości i określać, jakie wartości uważa dla siebie za najważniejsze. Tak jak już nieraz zdarzało się w naszej wspólnej historii, Naród Polski i tym razem wyraził swoją solidarność z Narodem Węgierskim, i ujął się za prawem Węgrów do samostanowienia. Węgierskie Zgromadzenie Narodowe niniejszą rezolucją wyraża znaczenie tego ważnego wydarzenia w relacjach między Polską i Węgrami.

KOMENTARZE

 • duma
  - dumna jestem
 • Węgier Polak dwa bratanki!
  Brawo Węgrzy! wielki szacun dla premiera Orbana! Te podziękowanie są dla Narodu Polskiego nie mylić z nierządem reżimu tuska i tuskoPOdobnych!!!
 • Solidarność i braterstwo pomiędzy Narodami
  To podziękowanie to nie tylko kurtuazja. W przypadku Narodu Polskiego i obywateli to rzecz cenna i zasadna. Węgrzy wyprzedzili nas w drodze do odbudowania suwerenności. My powiniśmy się od nich uczyć i liczyć na ich pomoc.
 • • Ręce precz od Węgier •
  http://visitor.nowyekran.pl/post/48535,rece-precz-od-wegier
 • Piękny gest i wzruszający !
  Zgadzam się, że to o wiele więcej niż kurtuazja.

  Węgrzy, trzymajcie się !

  Pozdrawiam.
 • @
  Piękne!
 • Nooo,
  " ... podziękowanie do Rządu Rzeczypospolitej Polskiej za wyrażoną solidarność z Węgrami." - nie widziałem nikogo z tej ekipy w manifestacjach poparcia, nie słyszałem oficjalnych protestów Tuskobuzka, ale może to tylko dyplomacja. walić taka dyplomację.
 • niewielu mamy przyjaciół w świecie
  Tym bardziej należy tą przyjaźń polsko-węgierską cenić i pielęgnować.
  Gdyby to ode mnie zależało, to bym te 6mld jakie Tuski obiecały MFW pożyczył Węgrom. Wszak oni walczą także o naszą wolność i niezależność od banksterów.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej