Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
107 postów 261 komentarzy

Bloger Sek

Sek - Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda. - George Orwell

Sąd w Manhattanie uznał, że władze Iranu pomagały w zamachach z 11 września.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Władze Stanów Zjednoczonych po raz kolejny wykorzystują ten sam pretekst do wojny. Sąd Federalny na Manhattanie uznał, że władze Iranu pomagały terrorystom w dokonaniu w USA zamachów 11 września 2001 roku.

Sąd podjął taką decyzję z powodu nieobecności oskarżonych, donosi Lenta.ru z powołaniem się na gazetę „New York Times”. Wśród oskarżonych znalazł się także Najwyższy Przywódca Iranu, ajatollah Ali Hamenei. Również winnym udzielania pomocy terrorystom uznany został libański ruch szyicki Hezbollah oraz Kaliban i Al.-Kaida. Powodowie twierdzili, że wyższe kierownictwo Iranu w walce z USA działało w porozumieniu z Al.-Kaidą. Zgodnie z informacją przedłożoną sądowi, związek pomiędzy władzami Iranu i Al.-Kaidą zapewniał zwłaszcza koordynator operacji bojowych Hezbollahu, Imad Mugnie. Został on zamordowany w 2008 roku. Według wszelkich danych, mowa jest o powództwie złożonym w maju 2011 roku w imieniu rodzin dziesiątków ofiar zamachów z 11 września 2001 roku. Wcześniej obecny prezydent Iranu, Mahmud Ahmadinedżad, powiedział, że nie wierzy jakoby zamachy z 11 września zorganizowała Al.-Kaida. Twierdził, że za nimi stoją same USA. Oświadczenia o związkach Al.-Kaidy z władzami Iranu wyrażano niejednokrotnie, są one jednakże mocno wątpliwe. Al.-Kaida jest organizacją sunnickich ekstremistów, którzy nie uważają szyitów będących u władzy w Iranie za prawowiernych muzułmanów. Sunniccy terroryści działają także na terytorium samego Iranu.

Tymczasem władze USA oświadczyły, że wykryły system, dzięki któremu libański ruch islamski Hezbollah był w stanie „prać” za pomocą amerykańskiego systemu finansowego, setki milionów dolarów. Pisze się o tym na stronie amerykańskiego wydziału do walki z narkotykami DEA. Powództwo w sprawie wykrycia oszustwa złożone zostało w Sądzie Federalnym na Manhattanie. Jak twierdzi się we wniosku, za pieniądze przekazane z Libanu do USA, kupowano używane samochody, które następnie sprzedawano w Afryce Zachodniej. Pozyskane środki a także pieniądze ze sprzedaży narkotyków następnie przekazywano z powrotem do Libanu. Według danych rządu amerykańskiego w latach 2007-2011 do USA na zakup używanych samochodów przekazano z Libanu 329 milionów Dolarów USA. We wniosku twierdzi się, że w systemie brał zwłaszcza udział Lebanese Canadian Bank i dwie libańskie giełdy, Hassan Ayash Exchange oraz Ellissa Holding.
Od organizacji biorących udział w systemie USA zamierzają uzyskać ponad 483 miliony dolarów.

 

źródło: //3rm.info/18703-staryj-povod-dlya-novoj-zavaruxi-sud-manxyettena.html

tłumaczenie: RX

KOMENTARZE

 • @ SEK
  5*
  W połączeniu z zatwierdzonym prawem umożliwiającym aresztowanie obywatela amerykańskiego bez nakazu sytuacja jest analogiczna do
  przedwojennej III Rzeszy...
  Ponieważ Niemców jest w USA ponad 42 miliony , a CIA było tworzone przy współudziale wywiadu niemieckiego ( Reinhard Gehlen, generał wywiadu III Rzeszy ) , to przyszłość jest jak stawka większa niż życie ....
 • Coś te negatywne informacje na temat Iranu zaczynają podejrzanie zbiegać się w jednym czasie?
  Czyżby USA potrzebowały ideologicznego uzasadnienia dla międzynarodowej opinii publicznej planowanej wobec planowanej wojny ze złym Iranem?
  Trochę to zaczyna przypominać propagandowe przygotowania do napaści przez hitlerowskie niemcy na Polskę we wrześniu 1939 roku.

  Pozdrawiam.
 • CO ZA ABSURDY! A prawda jest taka, że to robota syjonistów z IZRAELA I USA:
  PRZESŁANKI:
  http://wikispooks.com/wiki/9/11:Israel_did_it

  DOWODY NA WIELOŚĆ EKSPLOZJI WEWNĄTRZ WTC (po uderzeniach samolotów):
  http://space.nowyekran.pl/post/21789,kto-sie-boi-prawdy-czesc-v
 • @AdNovum
  No jasne . Coś jest na rzeczy. Atak przeprowadzą na wiosnę 2012 roku.
  Na gwiazdkę Barack Obama zacznie straszyć Amerykanów niedobrym Iranem, może w ramach zastraszenia ludności amerykańskiej coś tam u siebie wysadzą w powietrze i następna wojna jest gotowa.
  Jak zwykle Amerykanie dadzą się na ten chwyt marketingowy nabrać.
  I podkładka pod wojnę jest gotowa. Pozdrawiam.
 • .
  święte stany zjednoczone wyniuchały ropę w Iranie? skończył się Irak, nie znaleziono żadnej broni, wymordowano wielu cywilów, żołnierze poginęli. Który prezydent bierze to na siebie? Czas na Iran który w ostatnich 50 latach zaatakował aż 0 państw :D ale potrzebna tam zakichana demokracja, bo obywatele Ameryki myślą że wiedzą wszystko o Iranie "bo tam jest terroryzm, bo mają broń atomową (od 50 lat mają rzekomo straszyć jej użyciem). USA musi mordować, inaczej nie nazywaliby się USA :]

  Trzeba będzie poprzeć Iran jeżeli będzie wojna. Na pohybel obywatelom Ameryki (bo Amerykanami są Indianie).
 • Tak,sad juz wydal wyrok,fajne,co,jest Iran?...
  czyli plemiona przygotowuja ,opcje: 1- Iran,-wyrok sadu juz maja-dobre,ha, ,wydrukowali im. opcja- 2. jak Iran im niewypali ,wypala w Polsce materialy ze smolenska,i Polacy rusza na!? Polakow czy ruskich,no i maja pretekst,tak jak IWS i IIWS.plemiona sa bardzo prymitywne,powtarzaja te same sztuczki,mimo ze maja w Polsce swoje srodki przekazu. Zobaczymy ktora pojda droga..Jak myslicie??
 • Kiedy sprzeciw wobec......
  .....akcji szytej tak grubymi nićmi?

  Nasze sądownictwo jest nawet w drobnych sprawach podległe interesom władzy, a przy tym powszechnie, nieuczciwie korzysta ze swojej pozycji bezczelnie okradając obywateli.

  W USA, jak się okazuje, jest podobnie tylko podległość tej sfery ujawnia się najczęściej w sprawach wagi światowej. Co potwierdza ogólny mechanizm władzy światowej, w którym demokracja jest tylko fasadą, mniej lub bardziej ukrywaną, zależnie od miejscowych potrzeb. W USA Władza Alfa najbardziej obawia się opinii publicznej, dlatego tam sądownictwo wygląda na najbardziej uczciwe. Jednak kiedy przyjedzie do spraw światowych, to ujawnia się ten sam schemat sterowania, który w Polsce jest wyjątkowo jaskrawy.
 • @ Autor
  Bujda na resorach.
 • @AdNovum
  Nie jest to raczej analogiczne w odniesueniu do Iraku?
 • @gosc hotelowy
  ///Izrael i USA stracily resztki wiarygodnosci juz dawno temu - dzisiaj widac, ze
  Afganistan i Irak, byly tylko przystawkami do glownego dania.///

  Dlatego pozostaje im już tylko kłamać i zabijać. A więc tak czy inaczej degeneracja.
 • @simacs
  Do Iraku również- metoda jest ciągle ta sama od czasów III Rzeszy, kiedy to mistrz propagandy minister propagandy, (nomen omen) oświecenia publicznego i informacji J.Goebbels stwierdził, że : "Kłamstwo powtórzone tysiąc razy, staje się prawdą".

  Pozdrawiam.
 • Czy ktoś jeszcze pamięta o polskich bandytach ...
  ... napadających na niemieckie radiostacje jako przyczynę zaatakowania Polski przez Niemcy w 1939?
 • Przymiarki do wojny czy kryzysu energetycznego.
  Na pierwszy ogien i tak pojdzie Syria potem czas na Iran. Juz przy wojnie domowej w Syrii + interwencja jednostek specjalnych USA i NATO Iran moze zamknac ciesnine Ormuz. Gwaltowny spadek ilosci dostarczanej ropy spowoduje wzrost jej ceny do ok. 200-250 USD. Przy cenie 200 USD Amerykanie aktywuja swoje przygotowane do eksploatacji pola naftowe na Alasce "Gull Island Oil Field”. Wydobycie ropy z tego rejonu nie jest oplacalne ponizej ceny 200 USD. Prosze zgadnac po ile bedzie paliwo w UE ??
 • po wygnaniu jewrejów z ZSRR
  nasycony nimi USreal zamienia się dominium bestii...
 • usa
  pomogły rozpętać II Wijnę Światową i dokonać rozbioru Polski.
 • @yarekok
  Zgaduję: 10 ZŁP/litr

  Pozdrawiam.
 • Co wy tak jednym chórem przeciw USA?
  To może na znak protestu załóżcie turbany, a kobiety zamknijcie w haremach, co?
 • @gosc hotelowy
  Akurat z tymi używanymi samochodami dla Afryki to jest autentyczny biznes-żyła złota.
  Afrykańskie kraje się całkiem nieźle rozwijają i mają duże parcie na środki transportu. Nie stać ich jeszcze na nówki, ani nie mają jak tego serwisować ale popyt na stare samochody ciężarowe/dostawcze jest ogromny (coś jak u nas w latach 90tych gdy na potęgę ciągnęło się złomy z zachodu).
  Sam znam gości (bynajmniej nie muzułmanie, a holenderscy żydzi), którzy wezmą każdą ilość starych ciężarówek w cenie złomu. Warunek jest taki, że auto ma kosztować jak za złom, być w stanie o własnych siłach dojechać do holandii (tam je "regenerują" i pakują na statki), w grę wchodzą tylko zachodnie marki (DAF,Mercedes,Iveco,Renault,Volvo itp) z lat 70-90, no i interesuja ich tylko ilości hurtowe - przynajmniej 100 ciężarówek na miesiąc. Kolesie płacą gotówą i biorą wszystko więc nawet przy minimalnych marżach w kilka miesięcy można dorobić się legalnie conajmniej bańki.
 • Czepiaja się Iranu
  Nie komentuję niże link do:
  11 września - Fikcyjna rzeczywistość [HD] - YouTube

  http://www.youtube.com/watch?v=op8AddFJGdY

  Gdzie sa bogactwa robia kolejne zaczepek aby postrzelać.Iran ma masonów dość ma bombę i dobrze,odwalą się od nich !
  Żydki sami wysadzili budynki ubezpieczając je wczesniej,i mieli wolny dzień.
  Żadnych dochodzeń nie było,zqpomiano o swym F16 aby zareagować,maja dookoła 9 baz wojskowych.W pnetagon miano uderzyć to samolot 100 ton,mała dziurka jakby maluch walnął.Można pooglądać na youtube.Co ten chłop od kosy wyprawiał przy sterach hihi kupa smiechu.Kompromitują się jakniesi w świecie znowu , baja dla małych dzieci.
 • USrael to największy terrorysta. Tu mamy kolejny dowód.
  W przeciwieństwie do USA Iran w swojej historii państwowości nie zaatakował innego państwa.
  Wymyślają idiotyczne oskarżenia aby mieć pretekst do kolejnej inwazji.
  Mam nadzieje, że szybko zbankrutuje i będzie spokój.
 • Stare śpiewki wracają, idzie ku wojnie nieuchronnie znaczy się
  O Iraku też media grały te same melodie i inne, które okazały się kłamstwami. Iran to nie jest raj, ale piekło jakie rozstanie rozpętanie lepsze na pewno nie będzie. Urabia się opinię publiczną żebyśmy nie czuli do Iranu, Irańczyków sympatii, współczucia. Persowie stoją nad grobem, jak z tego wybrną?

  Niekiedy lepsze jest poddanie się od ciężkiej wojny. A gdyby tak wzięli gwarancje bezpieczeństwa od Chin i Rosji? Parę dywizji ich wojsk jako żywa tarcza... żadna to okupacja Iranu, ale OSŁONA. Zawsze można ją wyprosić grzecznie kiedy zagrożenie minie.
  Serbia nie mogła się na taki krok zdecydować i przegrali, stracili Kosowo, ale też HONOR, acz nie do końca. Rosja ich zdradziła, zdradziła Irak, Libię, zdradzi też Syrię, Iran.

  Mam wrażenie że chodzi o małą akcję rakietowo-lotniczą w kilkanaście celów, ale trwa analizowanie co się wydarzy DALEJ. Eskalacja, jaka riposta Iranu i w kogo? Cena ropy (dla nas i gazu zatem) pójdzie mocno do góry, zatem wszystko zdrożeje.
 • Polecam
  http://iskry.pl/index.php?option=com_seyret&task=videodirectlink&Itemid=81&id=4
 • Prosimy Ciebie Ameryko, abys zabrała do Siebie POd sąd Rząd z Polski
  Znajdziecie wiele wręcz to samo: zaczeło się od lotnictwa wojskowego, a w tajemniczy sposób Atak na USA, Co Ty na To Ameryko, ugodzili Twój Kraj od Tyłu?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej