Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
107 postów 261 komentarzy

Bloger Sek

Sek - Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda. - George Orwell

Już oficjalnie: Ziobro, Kurski i Cymański wyrzuceni.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Informacja oficjalna.

 

Mówiło się o tym od rano, lecz dopiero teraz ta informacja została przekazana oficjalnie. Panowie Zbigniew Ziobro, Jacek Kurski i Tadeusz Cymański zostali wykluczeni z Prawa i Sprawiedliwości.

Komitet polityczny PiS podjął decyzję wykluczenia panów Zbigniewa Ziobrę, Jacka Kurskiego i Tadeusza Cymańskiego- poinformował rzecznik PiS Adam Hofman.
 

 

Komitet Polityczny podjął decyzje dyscyplinarne i wykluczył z grona członków Prawa i Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro, Jacka Kurskiego i Tadeusza Cymańskiego w głosowaniu tajnym bardzo dużą większością głosów– oświadczył Adam Hofman. - Panom przysługuje odwołanie do sądu partyjnego. Mają na to siedem dni – powiedział rzecznik PIS Adam Hoffman.

 

Chwilę później Zbigniew Ziobro wyszedł do dziennikarzy z krótkim komunikatem: - To bardzo zła decyzja - powiedział. Jacek Kurski powiedział z kolei, że zostali bardzo niesprawiedliwie potraktowani.

Jak mówił Adam Hofman, decyzja została podjęta w głosowaniu tajnym "bardzo dużą większością głosów". Za pozostaniem w PiS-ie Tadeusza Cymańskiego głosowały cztery osoby, a za pozostawieniem Zbigniewa Ziobry i Jacka Kurskiego - po trzy.

- Po szóstych przegranych z rzędu przez PiS wyborach, zdecydowaliśmy się przedstawić wizję i plan do zwycięstwa, dziś spotkaliśmy się za to z decyzją o wyrzuceniu z partii - mówił Ziobro.

Przygotowaliśmy wizję zmian, która daje nadzieję na zwycięstwo, za to zostaliśmy dziś wyrzuceni z partii, dla której tak wiele zrobiliśmy - dodał były minister sprawiedliwości.

Wykluczeni politycy mają zamiar odwoływać się od decyzji komitetu politycznego PIS.KOMENTARZE

 • Tak sobie dumam...
  Niedobrze. Właściwie pod każdym względem.
 • @sek :)
  Dobry wieczór!
  WIZJA ZMIAN MOGŁA POCZEKAĆ...
  Do ukonstytuowania się sejmu :)
  A tak "pożywiły się media"
  i tyle!
  Pozdrawiam -"Niesforne Dziecię Gutenberga".
 • Kaczyński musi oszczędzać ruch oburzonych w PiS, bo braknie mu ludzie do wyrzucania - PiS ma wąską ławkę
  PiS spadnie w kolejnych wyborach z poparciem poniżej 25%. Takie ruchy zniechęcają nawet twardych zwolenników jak mnie. To nie znaczy że polecę teraz do nowej partii Ziobry, cóż może założyć poza kolejną kanapą w stylu Polski Plus XXI, PJN, Prawicy Marka Jurka. Natomiast stworzy zapewne klocek który będzie miał wartość 1-3% w WIĘKSZEJ KONSTRUKCJI jaka musi powstać.

  To już nasza robota, Szeremietiewa głównie jako doświadczonego polityka, który nie ma łaty błazna, nieudacznika, pechowca.

  Nie jestem specjalnie fanem Ziobry, tym bardziej Kurskiego (acz mówi to co lubię słyszeć, ale on to wie, szczwany lis po prostu znający taki elektorat) nie mniej uważam że PiS przekracza Rubikon. Co to za gra? Czyżby oni naprawdę działali na zlecenie Kaczyńskiego jak przewiduję?
 • @Marek Kajdas
  Też mi przyszło na myśl, że jest to gra Kaczyńskiego.
  Nie żałuję Ziobry i Kurskiego, ale Cymańskiego cenię.
 • Ta decyzja praktycznie kończy marzenia PiS o wygraniu wyborów
  Ci politycy to nie politycy tworzący PJN, którzy nie mieli dużego poparcia w elektoracie PiS i szybko udało się im przypiąć łatkę "zdrajców". W tym wypadku są to osoby które spowodują, że wyborcy PiS zastanowią się czy poprzeć Kaczyńskiego czy jednak ich. Szczególnie, że w PiS zostali już sami nieudacznicy, nie ma tam nazwisk które mogłyby coś znaczyć. To spowoduje rozbicie elektoratu PiS. A Polsce potrzebna jest silna opozycja dla PO.
  Decyzja ta to kolejny sukces PO. Nawet gdyby się coś zdarzyło, jak kryzys spodziewany w 2013, podzielona prawica nie będzie zdolna zagrozić PO. Kolejny raz sprawdziły się słowa Błaszczaka, gdy twierdził, że po wyborach PO się rozpadnie. Jego słowa z reguły sprawdzają się na odwrót, co widzimy w tej decyzji.
 • @nn@ zofi@ :)
  Witaj!
  PONOĆ...
  Jako "pacholę" skrytykowałem operę czy też inny "teatr".
  Aktorzy stali na scenie i wołali:
  "[...] Biegniemy, biegniemy, biegniemy.".
  To mi przypomina ostatnie tygodnie "Ziobrystów" w mediach :)
  REKLAMA PROSZKU NIE PIERZE...
  Nie gadać tylko do roboty!
  Pozdrawiam -"Niesforne Dziecię Gutenberga".
 • Nie rozumiem już nic, co tam w PIS się porobiło?
  Czy Panowie nie umieli się dogadać? Na tym polega reprezentowanie elektoratu, który na nich głosował?

  Więcej lepiej nic nie napiszę, bo bym musiał użyć nie parlamentarnego języka.

  Żal tej całej ''szopki'' ... kosztem naszym...
 • @esk
  To co dzisiaj stało się w PiS nie jest tsunami. Ono przyjdzie do nas 8 listopada a apogeum nastapi w I kw przyszłego roku. Dobrze,że JK uporządkował partię. Trzej muszkieterowie są pełni sił, zapału i werwy to niech tworzą drugą silną partię po prawej stronie lub gdzie indziej. Do roboty panowie a my przestańmy narzekać. Dość stagnacji.
 • Myślę że to początek końca PIS
  Wreszcie nastąpiło przesilenie. Kto nie chce wygrywać musi odejść. Kaczyński nie chciał wygrać tych wyborów. Nie chciał wygrać również poprzednich i robił wszystko by po prawej stronie nie powstał żaden liczący się Ruch.
  Oby był to początek czegoś lepszego. Czegoś co oderwie się od magdalenkowych układów i samodzielnie pójdzie do przodu. Oby!
 • @all
  Brawo że Jarosław Kaczyński jest konsekwentny w tym co robi, a patrząc na Schetynę i Grada to wcale nie odstaje od norm obowiązujących w naszym sejmie. Tego oczekują od niego wyborcy, te tzw mocherki które są ślepo zapatrzone w byłego Premiera liczą na to, że jak ON coś powiedział 15-20 lat temu to jest to aktualne. Też tak myślę i to cenię w człowieku, kontynuację swoich zamierzeń popartą realizacją. A że czasem są po drodze przegrane wybory i ludzie którzy odstają od tej idei? Przegrane wybory można wygrać, a wybujała ambicja zazwyczaj i tak "wychodzi bokiem".
  Mam firmę i żeby mój pracownik tak ze mną się komunikował! Tak jak każdy z nas, zaczyna się sprawa honorowa, ale wiem że za tydzień PIP mnie odwiedzi.
 • @Budzyk
  Myślę, że tu, to operowe "spieszmy się, spieszmy się" na stojąco w bezruchu, to procedury partyjne, które media rozdmuchały do maximum.
  "Nie gadać tylko do roboty!" - teraz "przed robotą", kolejne 7 dni na odwołanie... Media z pewnością to wykorzystają...- temat jak guma do żucia. A "robota", hmmmmm? Cóż teraz może tak "przebełtana" opozycja; teraz, w trakcie budowania rządu? Nic!!!
  Źle się dzieje. A tu "na dodatek" zbliża się Święto Niepodległości! ... ... ...
  Ech...!
 • @zaczarowana dorożka
  Gratuluję dobrego źródła!

  http://zaczarowanadorozka.nowyekran.pl/post/36290,hofman-sie-wygadal-bedzie-wyrzucenie-ziobry
 • @AnnaZofia
  Bardzo dobrze - będzie wreszcie ruch.
 • @Sek
  Nowy Ekran jest linkowany wśród największych portali

  http://vrota.pl/category/link-room/
 • @Sek
  Tyle że każdy rozłam w PiS na początku uważaliśmy za sterowany przez Kaczyńskiego i od biedy Polskę Plus XXI skoro wrócili można za taki uznać. Tylko ich, reszta trwale poza PiS, nie byli brani do koalicji, ani luzem na listy wyborcze. Prawdziwe rozłamy, trudno to zrozumieć bez tez o agenturze, kretach, masonach, walce frakcji o wpływy, o władzę nad PiSem. Ziobrzyści zostali spacyfikowani, to dopiero początek czystek. Będą też odejścia solidarnościowe.
 • dno...
  powiedz słowo a prezes cię wyrzuci...

  tylko czekać aż JK wyrzuci z PiS Kamińskiego, Macierewicza itd

  zostanie tylko Hofman
 • @faral
  Ma pan rację. Wyborcy z pewnością się zastanowią przy następnej okazji, bo chcą partii skutecznej. Jeżeli elektorat się mobilizuje w całej kampanii wyborczej a później wychodzi na to, że cała para poszła w gwizdek, to już się nie będą chcieli angażować w nieudane przedsięwzięcia.
  A tak na marginesie: PiS nigdy nie potrafił być silną opozycją mimo buńczucznych zapowiedzi. Każdy to widzi jak się dobrze przygląda.
 • @Marek Kajdas
  Myślę że to jednak nie pacyfikacja. Owszem próba pacyfikacji ale Ziobro zaszedł już za daleko. Wyrwał się z orbity Kaczyńskiego. I teraz on pójdzie w górę. Kaczyński długo pacyfikował prawicę. Za długo. Aktywność tak wielu tysięcy ludzi, wiara, nadzieja, walka ciągle szła w gwizdek. Słowa, słowa, słowa. Prawicy potrzeba czynów. Kogoś kto twardo będzie głosił ideały i przy nich trwał, a nie chorągiewki na wietrze, która raz mówi tak raz siak, robi jeszcze coś innego i za każdym razem przegrywa. A ludziom się wmawia że to geniusz strategii i wszystko idzie zgodnie z planem. Akurat.
  Ludzie na prawicy też mają dość.
  Potrzeba jasnych, prostych, krótkich słów. Czynów! I konsekwencji.
 • @and73mar
  PIS to nie prawica, to socjaliści z hegemonem na czele...
 • @Marek Kajdas
  Szanowny Panie,
  "Tyle że każdy rozłam w PiS na początku uważaliśmy za sterowany przez Kaczyńskiego"


  Już dawno temu przeczytałem na NE o stwierdzeniu miedwiediewa, że powstanie PiS-u to dla rosji katastrofa geopolityczna - a coś mi się wydaje, że ruscy takiej sprawy nie popuszczą. Chyba nie tylko zamysły Kaczyńskiego trzeba w sprawie rozłamów uwzględnić. Chociaż z drugiej strony ciężko mi uwierzyć, żeby akurat tych trzech dało się ruskim omamić. Ciekawe jakiej biegunki dostaliby ruskie, pruskie i judzkie gdyby do sejmu wszedł pomyślany przez Pana szeroki ruch katolicki i zdobył tak z 300 mandatów. Ale byłaby jazda w me-n-diach, szechter zająkałby się na amen, lis wyliniał do reszty, dżustin pukanke spotykałaby się codziennie z przestarym i przesprośnym dziadygą, niesioł zastygłby w "uniesieniu", mo zamknęłaby się szczerbina... itp, itd.
  Czego i sobie i Panu życzę :-)
 • @Glors
  Zgadza się :-)
  Piszę prawica w sensie medialnym - takim jak nam wszystkim zostało to wmówione. Dla jasności wypowiedzi.
  Dlatego też uważam że tzw. "Ziobryści" są jakąś realną szansą. Realną szansą na stworzenie prawdziwej prawicowej partii. Tylko czy Ziobro ma to dobrze przemyślane? Czy będzie wystarczająco silny? Ideowo? Medialnie? Finansowo?
  Będzie ciekawie. Zobaczcie jak teraz media są za "Ziobrystami". Jak tylko się zorientują że Ziobro stanowi stokroć większe zagrożenie niż Kaczyński zacznie się atak. Bezlitosny. Czy Pan Ziobro jest na to gotowy?
 • @and73mar
  Na 'wirtualnej', jest wypowiedź Pani prof. Jadwigi Staniszkis, cyt.:

  1).
  "Jeżeli sytuacja wewnętrzna w partii będzie wyglądała tak jak teraz, to PiS nie ma już szans na wygraną prof. Jadwiga Staniszkis", oraz

  2).
  "Kaczyńskiemu nie uda się pociągnąć partii jeżeli będzie zakładnikiem oportunistycznego aparatu prof. Jadwiga Staniszkis".

  PS
  Co więcej można dodać? Sapienti sat – mądremu wystarczy.
 • @important
  Zgadzam się w pełni. Mamy zatem zmierzch Giganta. Pora powoli brać się za wystawianie cenzurek. Można spokojnie spojrzeć w tył i uczciwie odpowiedzieć sobie na pytanie co polskiej prawicy dał PIS. Co mógł zrobić a czego nie zrobił. Co robił usilnie a wszystkim się zdawało że robi coś zupełnie innego. I w jakim miejscu jesteśmy.
 • @and73mar
  "Jak tylko się zorientują że Ziobro stanowi stokroć większe zagrożenie niż Kaczyński"

  Nie miałbym nic przeciwko temu gdyby nawet i Ziobro i Jarosław Kaczyński stanęli w zawody typu "kto jest bardziej okrutny dla po-lszewików" - ja po cichu kibicowałbym na dwie strony... ależ ja jestem dwulicowy...
  Ukłony
 • @Jasiek
  Może zwerbuję tych trzech banitów do naszego ruchu katolickiego na NE. Jeżeli pójdą na łatwiznę i wejdą do PJN, to upadną w moich oczach. Stać ich na własny projekt.
 • @Marek Kajdas
  Myślę że nie tylko stać ale projekt taki musi już istnieć. Ziobro nie wygląda na , za przeproszeniem, idiotę i nie zrobiłby takiego ruchu gdyby nie miał przygotowanego gruntu i planu działania. Miał na to duuużo czasu.
  PJN bym wykluczył. To raczej lewica PISu i będzie wchłonięta przez PO. Zgodnie z planem zresztą :-)
  Przed "Ziobrystami" rozciąga się raczej step szeroki prawej strony PISu. Tu jest ogromne pole do zagospodarowania. Tu są właśnie potencjały, których przestraszył się Kaczyński. A może się nie przestraszył? A może tak miało być? Może te miliony miały spać dalej?
  Będą spać?
 • @autor
  Mówiłem, że to są idioci.
  Nic się z nimi nie da zrobić.
 • @Marek Kajdas
  "Może zwerbuję tych trzech banitów do naszego ruchu katolickiego na NE."

  Oby nie było jaz z JKM - masa wpisów i zero odpowiedzi na komenty - może zamiast przeklejać wpisy z "łonetu" NE powinien założyć portal np. Nowy Korwin ;-/ I jeszcze na dokładkę ŁŁ zrobił mu zapowiedź - cóż za niewdzięcznik - przynajmniej przywitać się wypada... Oby z nimi nie było po-dobnie.
  Ciekawe czy się zgodzą i czy będą w stanie odpowiadać na niewygodne pytania.
 • @Sek
  A co będzie z Beata , Mularczykiem i kims tam jeszcze ?
 • @and73mar
  Masz rację. Ludzie potrzebują wreszcie czegos nowego.
  To było widac i słychac cały czas, nawet w trakcie wyborów.
  Wsród znajomych zaufanych mówiłem na tydzien przed wyborami, ze to ostatnie wybory PiS w takim komforcie psychicznym. No i niestety miałem racje jak sie okazuje, a wcale tej racji nie chciałem miec. Ale ile mozna czekać na uczciwe potraktowanie wyborców?
 • @ autor
  No to roboty panowie. Teraz jest właśnie czas na tworzenie "Trzeciej Siły". Stagnacja i okrzyki o wygrywaniu przegranych wyborów do niczego nie prowadziły. A skoro to nie wypaliło to chyba czas namieszać.
 • Pamięć w polityce.
  Ziobro zapomniał, że ma silnych i pamiętliwych wrogów.
  Zwrócono to uwagę w S24 - http://tiny.pl/h1nw9

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej